• Ana Sayfa
  • Genel
  • CD Projekt RED Corona Virüsüyle Mücadele İçin $950.000 Dolar Bağışladı

CD Projekt RED Corona Virüsüyle Mücadele İçin $950.000 Dolar Bağışladı

 CD Projekt RED Corona Virüsüyle Mücadele İçin $950.000 Dolar Bağışladı
Okunuyor CD Projekt RED Corona Virüsüyle Mücadele İçin $950.000 Dolar Bağışladı

The Witcher ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştiricisi corona virüsüyle mücadele için $950.000 bağışladığını duyurdu.

CD Projekt RED, Polonya’daki Büyük Noel Yardım Orkestrası’na (Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy) bağış yaptığını açıkladı. Firma tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Corona virüsü ile ilgili olayları yakından takip ediyoruz. Virüse yakalanan kişi sayısı her geçen gün artıyor ve bunun sonucunda sağlık hizmetleri zorluklar yaşıyor. Bu zor zamanlarda her bir yardım önemli ve biz de nasıl yardım edebileceğimizi düşünüyorduk ve bu konuda uzun yıllardır deneyimi bulunan Büyük Noel Yardım Orkestrası ile işbirliği yapmaya karar verdik.”

“Bugün, corona virüsü ile mücadele için 4 milyon Polonya Zlotisi bağışta bulunduk. Bu paranın yarısı CD Projekt RED SA ve diğer yarısı ise CD Projekt’in ana hissedarları ve müdürler kurulu tarafından ödendi.”

“Son olarak, tüm sağlık hizmetlerine ve corona virüsü ile mücadele eden herkese teşekkür etmek istiyoruz. Hepiniz kendi sağlığınızı riske atarak bizim için mücadele veriyorsunuz ve bu sıkı çalışmalarınız bize ilham kaynağı oluyor. Bunu okuyan herkese bir mesajımız var. Lütfen bu olayları ciddiye alın. Halk sağlığı ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerin tavsiyelerine kulak verin. Evden çıkmayın ve virüsün yayılmasına izin vermeyin.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın